دریافت قیمتها در تلگرام

سروش

فائو یا سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد

بورس جهانی شیکاگو

بورس جهانی شیکاگو

حدیث

طیور بهشت

جوجه فلکس

پروماک

مرغک

سیانس

 شتر مرغ چگونه پرنده ای است؟
 

شتر مرغ چگونه پرنده ای است؟

شتر مرغ ها همه چیز خواربوده و غذاهایی با کیفیت بالارا انتخاب کرده و می خورند و مقداری را نیز برای مواقع خشکسالی ذخیره می کنند. مقدار آب روزانه مصرفی بستگی به شرایط آب و هوایی و نوع تغذیه دارد. شتر مرغ در حرارت بالا و رطوبت پایین روزانه؛ 12 لیتر آب نیاز دارد. شتر مرغ ماده در سن 2 تا 3 سالگی و شتر مرغ نر در سن 3 تا 4 سالگی به بلوغ جنسی می رسد. در صورتی که در شرایط مناسب و با سلامتی کامل نگهداری شوند تا بیشتر از 40 سال باور باقی می مانند. شتر مرغ ها پرندگانی هستند که کاربردهای زیادی دارند و در زمینه تولید مصنوعات چرمی با کیفیت بالا و در ساخت کیف و کفش های تجملاتی پوست شتر مرغ خوا‌ستاری زیادی دارد. وجه تمایز چرم شتر مرغ با دیگر چرم ها وجود نقاط مربوط به فولیکول های ساقه پر می باشد.

تخم شتر مرغ از نظر طعم و خصوصیات کاملاً معادل تخم مرغ بوده و به همان روش های متداول طبخ می شود. معمولاً تخم این پرندگان دارای 14 تا 18 سانتی مترطول، 12 تا 15 سانتی متر عرض و 1/1 تا 9/1 کیلوگرم وزن می باشد و در موارد ا‌ستثنایی بیش از 3/2 کیلوگرم نیز مشاهده گردیده است. عسلی شدن تخم شترمرغ حدوداً 45 دقیقه و سفت شدن آن دو برابر این زمان وقت می گیرد.

گوشت شتر مرغ دارای خصوصیاتی از قبیل کمی چربی، پایین بودن میزان کلسترول (در حدود600 میلی گرم در هر کیلوگرم)، بالا بودن میزان پروتئین (بیش از 20 درصد ا‌ست)، تردی استثنایی (علی رغم کمی میزان چربی) و واکنش مطلوب نسبت به ادویه جات می باشد. کیفیت عالی گوشت شترمرغ با فیله گاو قابل مقایسه بوده و جهت تهیه غذاهای دلپذیر و استیک های ترد بسیار مناسب می باشد.