دریافت قیمتها در تلگرام

سروش

فائو یا سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد

بورس جهانی شیکاگو

بورس جهانی شیکاگو

حدیث

طیور بهشت

جوجه فلکس

پروماک

مرغک

سیانس

 واکسن آنفلوآنزای انسانی مانع از ابتلا به ویروس H5N1 نمی شود
 

واکسن آنفلوآنزای انسانی مانع از ابتلا به ویروس H5N1 نمی شود

  استفاده از واکسن آنفلوآنزای انسانی مانع از ابتلا به ویروس H5N1 که عامل بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان است نمی شود، بلکه از پدیده نوترکیبی و ایجاد یک ویروس جدید در بدن انسان جلوگیری می کند،
به گزارش خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا)- در راهنمای علمی – کاربردی آنفلوآنزای فوق حاد طیور که توسط مرکز مطالعات و فناوری علوم و صنایع پارسیان تهیه شده است احتیاطات لازم جهت پیشگیری از ابتلا به این بیماری در مسافران آورده شده است.
در این بررسی آمده است: مسافرانی که قصد مسافرت به مناطق آلوده ای که تا به حال موارد ابتلا به آنفلوآنزای H5N1 در جمعیت انسانها یا حیوانات آنها دیده شده است را دارند، باید حداقل دو هفته قبل از مسافرت با واکسن آنفلوآنزای انسانی همان سال واکسینه شوند.
همچنین لازم است که مسافران از هر گونه تماس مستقیم با پرندگان مثل مرغ، خروس، اردک و غاز حتی به ظاهر سالم خودداری کرده و از حضور در مزارع پرورش و بازارهای فروش پرندگان زنده خودداری کنند و از تماس با سطوح آلوده به مدفوع و ترشحات پرندگان پرهیز کنند.
در این بررسی، رعایت بهداشت فردی و شست و شوی دستها با آب و صابون و یا ژل های حاوی الکل توصیه شده است تا احتمال بیمار شدن را کاهش دهد.
همچنین خودداری از خوردن غذاهای نیمه پخته شامل گوشت ماکیان و تخم مرغ نیم پز از دیگر توصیه هاست.
گفتنی است توصیه شده است که اگر مسافرانی که 10 روز پس از بازگشت از منطقه آلوده، علائم تب و نشانه های تنفسی در آنها ظاهر شد باید به پزشک مراجعه کنند و در مورد مسافرت خود اطلاع داده و با پزشک مشورت کنند .  

ایانا